13.kolo - 1.liga žen - Přeštice A - ŽENY A 19:11 (11:6)

Krčín - Hlinsko               17:16 (8:3)

brankářky - I. Šebová, M. Šimandlová

obránkyně - H. Zelená, L. Fialová, J. Volfová, E. Karlíková

útočnice - A. Dardová (5), N. Szakosová (4), S. Kranátová (2),
K. Davídková, H. Houfková

Druhý ligový zápas jara jsme v neděli k večeru odjely odehrát do nedalekých Přeštic. Přeštický tým se po podzimu usídlil v čele tabulky, a tak jsme na zápas odjížděly s tím, že nemáme co ztratit a můžeme jen překvapit. Domácí se v letošní sezóně opírají nejen o dlouhodobě nejlepší obranu soutěže a výborné brankářky, ale i o 2 hostující útočnice z oblastních přeborů, které se pohybují na čelních místech střeleckých statistik dané soutěže. V posledním vzájemném střetnutí na našem hřišti jsme dlouho s favoritkami držely krok a chtěly jsme se pokusit o to samé u nich. Úvod utkání se nám vcelku povedl. Domácí hráčky sice šly hned z 1. útoku do vedení, ale nám se rychle podařilo vyrovnat. Do 10. minuty zápasu jsme držely krok, poté se nám ale přestalo dařit hlavně v útočné fázi a soupeřky se nám začaly postupně vzdalovat. Poločas skončil 6:11 v náš neprospěch. Druhá půle byla z pohledu naší hry lepší, branky padaly na obou stranách stejně, ovšem závěrečná desetiminutovka opět patřila přeštickým hráčkám, a to jak v útoku, tak na obraně. Zaslouženě tedy vyhrály poměrem 19:11. My se nyní musíme soustředit na následující dvoukolo, které nás čeká tento víkend na Moravě. Hlavně sobotní zápas se Studénkou (jakožto naším sousedem v tabulce) pro nás bude velmi důležitý.