20.kolo 1.ligy žen - ŽENY A - Chomutov 13:13

TJ Sp. Modřany - Sokol Tymákov 10:26 (5:15)
TJ Spoje Praha - SK Studénka 14:16 (6:8)
HK Hlinsko - TJ S. Rokytnice 23:19 (10:6)
Sokol Dobruška - Sokol Krčín 20:9 (11:5)

brankářky - Iveta Šebová, Martina Šimandlová

obránkyně - Jana Volfová, Lenka Fialová, Hana Zelená, Veronika Vlková

útočnice - Anna Dardová (6), Hana Houfková (2), Simona Kranátová (1), Nikol Szakoszová (4), M. Třísková (do hry nezasáhla)

Druhou květnovou neděli jsme se naposledy v této sezóně představily domácím fanouškům. Hostily jsme 4. tým tabulky - Chomutov. Toužily jsme po bodech, které by nám s předstihem zajistily další ligový ročník, ale věděly jsme, že zápas bude hodně těžký. Chomutovské útočnice se totiž v předchozích zápasech činily a svým soupeřům nastřílely spoustu branek.

První půle utkání byla ovlivněná silným deštěm, který se spustil těsně před úvodním hvizdem rozhodčího. Míč byl velmi kluzký a těžký a vsítit branku tedy bylo obtížnější. Přesto jsme se vcelku rychle dostaly do vedení 3:1. Naše zadní řady hrály skvěle, nedávaly chomutovským hráčkám mnoho příležitostí prosadit se, naopak je přiváděly do úzkých. Na delší dobu se pak skóre zastavilo na 4:2, to už déšť ustal. Koncem poločasu jsme ještě dokázaly zvýšit na rozdíl 3 branek, Chomutov ale korigoval na poločasových 5:3.

Druhá půle již byla na branky o něco bohatší. Hned v začátku jsme zvýšily na 6:3, ale náskok jsme si nedokázaly pohlídat. Za stavu 6:5 jsme se několikrát za sebou dokázaly prosadit v útoku a opět z toho bylo příjemné vedení 10:6, poté 11:7. Bohužel ani tentokrát jsme si nedokázaly náskok podržet a z již téměř vyhraného utkání jsme odcházely se ziskem 1 bodu za remízu 13:13.

Nedotažený zápas nás trochu mrzel, obzvlášť když chomutovské hráčky celé utkání tahaly za kratší provaz. Ovšem i zisk jediného bodu nám zajistil ligovou příslušnost pro příští sezónu.